Lista projektów:

75 lat Polonii w piastowskim Wrocławiu

Butelki - Bossman Full Szczeciński

organizacja - Kolejowy Klub Sportowy Polonia Wrocław


Dane projektu - 75 lat Polonii w piastowskim Wrocławiu

ikona - kwota grantu

grant 20 000 pln

mapa projektu

Cel projektu

Głównym celem grantu jest integracja lokalnej społeczności, wzmocnienie więzi i budowanie tożsamości lokalnej. Wszelkie wydarzenia na Kompleksie Piłkarskim Oławka mają odbywać się w formie otwartego pikniku dla całych rodzin. Chcemy przypomnieć historię drugiego najstarszego klubu piłkarskiego we Wrocławiu oraz uczcić symbolicznie ważne postaci z historii klubu. Będzie to dobra okazja do promowania sportu i aktywizacji społeczeństwa w różnym wieku. Na samej imprezie Na Niskich Łąkach szacowana liczba widzów i uczestników wynosi około tysiąca osób. W uroczystej kolacji planowana liczba gości to około 100 osób.

Opis wnioskowanego grantu

W czasie weekendu 26-27 czerwca zostaną zorganizowane obchody Jubileuszu 75-lecia klubu. Impreza będzie miała charakter otwarty tzn. wszystkie zainteresowane osoby będą mogły oglądać i dopingować grające zespoły, i wspólnie w klubem przeżywać historyczne wydarzenie. Przygotowane zostaną również dodatkowe atrakcje w formie koncertu plenerowego, dmuchańców dla dzieci i strefy gastronomicznej, aby stworzyć warunki do integracji wszystkich mieszkańców. Całe obchody będą składały się z kilku najważniejszych wydarzeń. Pierwszego dnia będzie to  „Turniej Jubileuszowy Oldboyów”, który odbędzie się na kompleksie piłkarskim Oławka Na Niskich Łąkach. Weźmie w nim udział nasza drużyna Oldboyów oraz kilka innych zaproszonych zespołów. Równolegle będzie odbywał się Ogólnopolski turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, oraz towarzyski mecz drużyny hokeistek. Chcemy przygotować turniej na najwyższym poziomie, dlatego o oprawę imprezy zadba m.in. konferansjer, fotograf, obsługa techniczna i medyczna. Mecze piłkarskie poprowadzą sędziowie, aby podnieść prestiż rozgrywek. Dla uczestników i kibiców przygotowana będzie również strefa gastronomiczna. Na obchody jubileuszu przygotowane zostaną również odznaki okolicznościowe, które otrzymają nie tylko uczestnicy imprezy, ale i zaproszeni goście, w tym m.in. byli zawodnicy Polonii Wrocław, Zarząd, ważne osobistości z miasta i innych klubów. Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie uroczysta kolacja, w której weźmie udział m.in. zarząd klubu, zawodnicy drużyny Seniorów, byli zawodnicy i działacze, oraz zaproszeni goście z innych klubów i Miasta. Wtedy też zostaną wręczone specjalne medale dla najbardziej zasłużonych postaci KKS Polonia Wrocław. Uroczystość będzie miała miejsce w Karczmie Miłocin. Drugiego dnia najważniejszym punktem imprezy będzie turniej towarzyski drużyny Seniorów z III ligowym zespołem Ślęzy Wrocław.

Opis korzyści

Obchody jubileuszu skierowane są do wszystkich mieszkańców Wrocławia, piłkarskiego środowiska całego Dolnego Śląska, lokalnej społeczności zamieszkującej rejon Przedmieścia Oławskiego, wszystkich kibiców oraz całych rodzin, chcących wziąć udział w otwartym pikniku. W czasie obchodów będziemy promować miasto Wrocław, które również wsparło finansowo organizację całego jubileuszu w formie dotacji finansowej. Dzięki otrzymanemu grantowi i organizacji takiej uroczystości cały Region przypomni sobie historię wrocławskiego klubu, który został założony już w 1946 roku i który działa do dzisiaj.  Niewątpliwie jest to część historii, którą należy się szczycić i promować.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.