Lista projektów:

Z kulturą do zwierząt

Butelki - Bossman Full Szczeciński

organizacja - FUNDACJA KULTURA

ikona - adres organizacji

Jemiołowa, 34/2

53-447 Wrocław

ikona - fb

facebook.com/kulturafundacja


Dane projektu - Z kulturą do zwierząt

ikona - lokalizacja projektu

50-438 Wrocław, Kładka Zwierzyniecka

ikona - kwota grantu

grant 50 000 pln

mapa projektu

Cel projektu

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim pomoc zwierzętom oraz placówkom prozwierzęcym. Dodatkowo promocja kultury i artystów z naszego regionu, jak również pozytywna integracja społeczna na świeżym powietrzu, której tak długo nam brakowało. Efektem końcowym projektu mają być również trzy krótkometrażowe filmy (w formie wideoklipów) uświadamiające widzom jak wiele my, ludzie i zwierzęta, mamy ze sobą wspólnego. 

Cele:

  • Pomoc zwierzętom oraz placówkom prozwierzęcym
  • Wydarzenia uwrażliwiają i uświadamiają uczestników w kwestii potrzeb zwierząt dzikich, liminalnych i domowych
  • Promocja kultury, artystów i regionu
  • Produkcja trzech filmów podsumowujących przedsięwzięcie. 
  • Pozytywna integracja społeczna na świeżym powietrzu

Opis wnioskowanego grantu

Projekt zakłada organizację czterech charytatywnych wydarzeń prozwierzęcych o charakterze audio-wizualnym. Trzy kolejne wydarzenia znajdą swoją kulminację w ostatnim, czwartym, finałowym: Z KULTURĄ DO ZWIERZĄT. Każde z 3 wydarzeń ma inną oprawę wizualną, muzyczną, porusza inne problemy świata zwierzęcego: 1. życie w wodzie - Tarło; 2. w powietrzu - Gody; 3. na lądzie - Ruja. Na każde wydarzenie przygotowujemy osobną scenografię, dekorację, wizualizacje. Finał łączy wydarzenia wydarzenia, scalając wszystkie środowiska w jeden wielki świat zwierząt. Wydarzenia mają charakter charytatywny, odbędą się w formacie Silent Disco (muzyka będzie odtwarzana na słuchawkach), a środki zgromadzone z wypożyczeń słuchawek przekażemy na organizacje prozwierzęce zajmujące się wybraną grupą zwierząt. Wstęp na wydarzenie finałowe będzie możliwy po przekazaniu przez uczestników karmy lub akcesoriów dla potrzebujących zwierząt, które trafią do regionalnych organizacji działających na rzecz bezdomnych zwierząt. Wśród darczyńców rozlosujemy upominki, które przekażą partnerzy wydarzenia.

W ramach projektu chcemy również stworzyć trzy krótkometrażowe filmy pt: WE ALL ARE ANIMALS, krótkie historie pokazujące przenikanie się świata ludzi i zwierząt, w formie teledysków. Filmy opublikujemy na profilach fundacji w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram), na kanale Youtube oraz na profilach naszych partnerów i osób prywatnych.

Opis korzyści

Korzyści z wydarzeń kulturalno - edukacyjno - charytatywnych: 


1. Z wydarzeń przede wszystkim skorzystają podopieczni regionalnych organizacji prozwierzęcych.

2. Wydarzenia i filmy uwrażliwią i uświadamią uczestników w kwestii naszej potrzeby bliskości natury, jak bardzo jej potrzebujemy i jak bardzo jesteśmy od niej zależni.

3. Są to wydarzenia kulturalne, promujące lokalnych twórców, a przez to region.

4. Wydarzenie będzie miało charakter pozytywnej integracji społecznej, której przyświeca szczytny cel.

5. Zarówno wydarzenia jak i aktywność z nimi związana (filmy, publikacje itd.) przyczynią się do promocji regionu na wielu platformach medialnych oraz w social mediach, docierając do niezliczonej ilości odbiorców.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.