Lista projektów:

Gmina Miejska Nowa Ruda

Ilość oddanych głosów: 53

Miejsce realizacji

ikona - adres organizacji

Teren Gminy Miejskiej Nowa Ruda Nowa Ruda


Dwie wieże na rowerze

ikona - kwota grantu

grant 20 000 PLN

mapa projektu

Opis wnioskowanego grantu

W ramach planowanego projektu przewiduje się przeprowadzenie wydarzeń wirtualnych i realnych na rowerze. Pierwsza opcja, z uwagi na panującą pandemię, dotyczy zaplanowania, przygotowania i przeprowadzenia za pomocą platformy www.ridewithgps.com rajdu rowerowego. Zakłada się pokonanie pięciu tras rowerowych z metą na Górze Św. Anny (3 trasy) i Górze Wszystkich Świętych (2 trasy). Każdy uczestnik w dowolnym dla siebie czasie od 1.06-31.10.2021 r., może zaplanować pokonanie jednej lub kilku tras. Osoby chętne do wzięcia udziału otrzymają możliwość zapisania się w Datasport, pobrania darmowej aplikacji do zalogowania się i dostęp do przygotowanych na mapach tras z pełnym opisem, zdjęciami opisującymi ciekawe turystycznie i widokowo miejsca, ślad trasy w formie pliku gpx, pełną nawigację wizualną i głosową, wsparcie dla uczestnika w formie mailowej i telefonicznej, instrukcję obsługi portalu oraz aplikacji. Osoby, które pokonają wszystkie trasy (łącznie: 19,6 km, z przewyższeniami 1187 m) otrzymają medal i drobny upominek, które będą do odbioru w punkcie Informacji Turystycznej w Nowej Rudzie. Opcja pozbawiona jest rywalizacji, a ma jedynie zachęcić do poznawania okolicy i aktywnego trybu życia, przesiadki z samochodu na rower. Druga opcja - wersja realna przewiduje organizację dwóch wycieczek rowerowych (w dwóch rożnych terminach) jeden z metą na Górze Św. Anny, drugi na Górze Wszystkich Świętych. Podobnie jak w wersji wirtualnej, każdy z uczestników otrzymałby dostęp do platformy wyścigu i darmowej aplikacji. Na starcie obu wycieczek rowerowych organizator przewiduje rozdanie uczestnikom numerów startowych. Na mecie zaplanowano poczęstunek z medalami i drobnym upominkiem. Oba wydarzenia zostaną podsumowane filmem promocyjnym z uczestnikami.

Cel projektu

1. Promocja dwóch wież widokowych zlokalizowanych poza obszarem zabudowanym miasta Nowa Ruda. 2. Aktywizacja sportowa pełnoletniej społeczności regionu. 3. Poznanie dróg prowadzących przez obszar miasta Nowa Ruda z uwzględnieniem najciekawszych miejsc i dopasowania do przemieszczania się jednośladem. 4. Promocja zdrowego stylu życia. 5. Wzrost zainteresowania turystyką rowerową. 6. Integracja regionalnej społeczności. 7. Łączenie pokoleń, podczas wspólnej aktywności. 8. Działanie proekologiczne, polegające na zmniejszeniu ilości emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń, poprzez przesiadkę z samochodu na rower (Nowa Ruda znajduje się w czołówce miast z największą ilością dni, w których występuje przekroczenie dopuszczalnej normy pyłu PM10).

Opis korzyści

W wersji wirtualnej, przewidywana liczba uczestników: 100. W wersji realnej: 100. Grant jest skierowany do każdego pełnoletniego mieszkańca regionu, który na własną rękę będzie w stanie dojechać na miejsce startu trasy. Dzięki otrzymanemu grantowi region wypromuje walory przyrodnicze i antropogeniczne na trasie oraz formę aktywnego spędzania czasu wolnego. Wersja wirtualna stanowi pionierskie rozwiązanie, ponieważ dostęp do zaplanowanych tras pozwoli każdej osobie wybrać dogodny termin.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.