"Latające lato" to cykl czterech pikników sportowo – artystyczno - ekologicznych, podczas których zorganizujemy warsztaty, zabawy i konkursy z użyciem latającego dysku tzw. „frisbee”. Przygotujemy również warsztaty z robienia biżuterii oraz z tworzenia nowych przedmiotów czyli tzw. upcycling. Zorganizujemy stoisko z wodą z filtrów, opowiemy jak oszczędzać wodę i zmniejszyć zużycie plastiku. W ramach poczęstunku zapewnimy owoce. Do udziału w pikniku zapraszamy mieszkańców wybranych 4 gmin w województwie dolnośląskim. Uczestnicy poznają dyscyplinę „ultimate”, „disc golf” oraz „freestyle”, dowiedzą się jak wykorzystać dysk frisbee w codziennej aktywności. Aby podnieść rangę wydarzenia dla uczestników, przygotujemy różne konkursy i zabawy z nagrodami np.: rzut dyskiem do celu, mini turniej ultimate, najlepszy trick. Zwiększenie zasięgu o dodatkowe grono odbiorców projektu uzyskamy poprzez organizację warsztatów z jogi na zdrowy kręgosłup. Piknik prowadzony będzie przez spikera. Elementem atrakcyjnym w planowanym przedsięwzięciu jest wykorzystanie latającego dysku i przedstawienie różnorodnych form gier i zabaw z dyskiem. Piknik "Latające lato – aktywny weekend" odbywać się będzie w weekendy w miesiącach lipiec, sierpień i wrzesień na terenach zielonych wskazanych przez lokalne władze wybranych gmin.
Głównym celem projektu będzie propagowanie aktywności fizycznej i oraz zdrowego trybu życia, zarówno przez ruch ciała, jak również poprzez rozwijanie umiejętność artystycznych i i manualnych. Niemniej ważnym celem będzie integracja mieszkańców regionu oraz zwrócenie uwagi na ekologiczne aspekty w naszym codziennym życiu. Po wzięciu udziału w pikniku, mieszkańcy dowiedzą się jak ważny jest ruch i jak wykorzystać dysk frisbee w codziennej aktywności. Dlaczego rozciągnie ciała jest ważne i dlaczego warto stosować jogę. Jak wykorzystać ponownie zużyte przedmioty i dać im nowe życie. Jak produkować mniej śmieci. Jak tworzyć nowe przedmioty. W jednym pikniku udział wziąć może nawet do 400 osób
Sportowa rywalizacja na imprezie pozwoli pokazać zalety uprawiania sportu i prowadzenia aktywnego trybu życia. Sportowy piknik ma zachęcić do zmiany codziennych nawyków i nauczenie postaw pro-sportowych takich jak: fair play, szacunek czy współzawodnictwo. Rezultatem projektu będzie także zwiększenie poziomu sprawności fizycznej mieszkańców biorących udział w imprezie. Część artystyczna pozwoli na rozwój nowych umiejętności, zwróci uwagę i poszerzy wiedzę mieszkańców na temat ekologi i ponownego wykorzystania starych przedmiotów tzw upcycling, pozwoli na integrację mieszkańców gminy. W jednym pikniku udział może wziąć do 400 mieszkańców. Co łącznie w wszystkich piknikach dla liczbę do 1600 mieszkańców gmin.
Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.