Lista projektów:

Duch Gry - Stowarzyszanie Rozwoju Ultimate

Ilość oddanych głosów: 762
ikona - strona internetowa organizacji

duchgry.pl

ikona - adres organizacji

Borowska 1-3

50 - 529 Wrocław

ikona - fb

@duchgry


Miejsce realizacji

ikona - adres organizacji

4 wybrane gminy w woj. dolnośląskim - Lądek Zdrój, Marciszów, Radków i Lubawka.


"Latające Lato - Aktywny Weekend"

ikona - kwota grantu

grant 30 000 PLN

mapa projektu

Opis wnioskowanego grantu

"Latające lato" to cykl czterech pikników sportowo – artystyczno - ekologicznych, podczas których zorganizujemy warsztaty, zabawy i konkursy z użyciem latającego dysku tzw. „frisbee”. Przygotujemy również warsztaty z robienia biżuterii oraz z tworzenia nowych przedmiotów czyli tzw. upcycling. Zorganizujemy stoisko z wodą z filtrów, opowiemy jak oszczędzać wodę i zmniejszyć zużycie plastiku. W ramach poczęstunku zapewnimy owoce. Do udziału w pikniku zapraszamy mieszkańców wybranych 4 gmin w województwie dolnośląskim. Uczestnicy poznają dyscyplinę „ultimate”, „disc golf” oraz „freestyle”, dowiedzą się jak wykorzystać dysk frisbee w codziennej aktywności. Aby podnieść rangę wydarzenia dla uczestników, przygotujemy różne konkursy i zabawy z nagrodami np.: rzut dyskiem do celu, mini turniej ultimate, najlepszy trick. Zwiększenie zasięgu o dodatkowe grono odbiorców projektu uzyskamy poprzez organizację warsztatów z jogi na zdrowy kręgosłup. Piknik prowadzony będzie przez spikera. Elementem atrakcyjnym w planowanym przedsięwzięciu jest wykorzystanie latającego dysku i przedstawienie różnorodnych form gier i zabaw z dyskiem. Piknik "Latające lato – aktywny weekend" odbywać się będzie w weekendy w miesiącach lipiec, sierpień i wrzesień na terenach zielonych wskazanych przez lokalne władze wybranych gmin.

Cel projektu

Głównym celem projektu będzie propagowanie aktywności fizycznej i oraz zdrowego trybu życia, zarówno przez ruch ciała, jak również poprzez rozwijanie umiejętność artystycznych i i manualnych. Niemniej ważnym celem będzie integracja mieszkańców regionu oraz zwrócenie uwagi na ekologiczne aspekty w naszym codziennym życiu. Po wzięciu udziału w pikniku, mieszkańcy dowiedzą się jak ważny jest ruch i jak wykorzystać dysk frisbee w codziennej aktywności. Dlaczego rozciągnie ciała jest ważne i dlaczego warto stosować jogę. Jak wykorzystać ponownie zużyte przedmioty i dać im nowe życie. Jak produkować mniej śmieci. Jak tworzyć nowe przedmioty. W jednym pikniku udział wziąć może nawet do 400 osób

Opis korzyści

Sportowa rywalizacja na imprezie pozwoli pokazać zalety uprawiania sportu i prowadzenia aktywnego trybu życia. Sportowy piknik ma zachęcić do zmiany codziennych nawyków i nauczenie postaw pro-sportowych takich jak: fair play, szacunek czy współzawodnictwo. Rezultatem projektu będzie także zwiększenie poziomu sprawności fizycznej mieszkańców biorących udział w imprezie. Część artystyczna pozwoli na rozwój nowych umiejętności, zwróci uwagę i poszerzy wiedzę mieszkańców na temat ekologi i ponownego wykorzystania starych przedmiotów tzw upcycling, pozwoli na integrację mieszkańców gminy. W jednym pikniku udział może wziąć do 400 mieszkańców. Co łącznie w wszystkich piknikach dla liczbę do 1600 mieszkańców gmin.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.