Lista projektów:

Klub Sportowy "Piast" Nowa Ruda

Ilość oddanych głosów: 3217

Miejsce realizacji

ikona - adres organizacji

ul. Kłodzka Nowa Ruda


„ Z PIASTEM NA SZCZYT”

ikona - kwota grantu

grant 50 000 PLN

mapa projektu

Opis wnioskowanego grantu

Piast Nowa Ruda, który jest liderem w dziedzinie szkolenia sportowego w 2021 roku utworzył sekcję sportową: wspinaczka górska – alpinizm. Jej działalność opiera o szkolenie m.in. na bazie ścianki wspinaczkowej. Funkcjonowanie ścianki wspinaczkowej w połączeniu z sekcją sportową wymaga odpowiedniego zaplecza. W ramach realizacji przedsięwzięcia planuje się zagospodarowanie starego pomieszczenia po dawnym szybie kopalnianym znajdujących się w obiekcie szybowym (obecnej ściance wspinaczkowej) do potrzeb merytorycznej działalności sekcji sportowej. Pomieszczenie to wymagają przeprowadzenia gruntowego remontu polegającego na wymianie stolarski okiennej, wymianie drzwi, pracach budowlanych polegających na zbiciu tynków, wykonaniu nowych tynków, podłóg itp. Zgodnie z kosztorysem budowlanym. W ramach realizacji przedsięwzięcia planuje się wyposażenie pomieszczenia w niezbędne meble oraz sprzęt niezbędny do prowadzenie szkoleń i warsztatów. Wyremontowane pomieszczenie będzie pełniło funkcję miejsca spotkań osób korzystających z istniejącej ścianki wspinaczkowej, będzie to również miejsce na przechowywanie sprzętu sportowe członków sekcji. Planuje się organizację cyklicznych warsztatów i spotkań dla pasjonatów wspinaczki górskiej.

Cel projektu

Głównym celem projektu jest stworzenie centrum spotkań dla mieszkańców Nowej Rudy i okolic, w którym grupą docelową będą osoby związane z szeroko pojętym środowiskiem górsko-wspinaczkowym. Realizacja projektu pozwoli na promocję zdrowego trybu życia nie tylko wśród lokalnej społeczności ale również osób spoza Kotliny Kłodzkiej . Jest szansą na dotarcie do odbiorów w wymiarze co najmniej regionalnym ale również międzynarodowym, ze względu na bliską odległość od granicy z Republiką Czeską. Stworzenie odpowiedniego zaplecza dla ścianki wspinaczkowej oraz propagowanie gór jako miejsca do aktywnego wypoczynku wpłyną korzystnie na otoczenie lokalne. Nim wyjdziesz w góry naucz się gór – to tematyka spotkań szkoleniowych, które będą prowadzone w wyremontowanych pomieszczeniach. Celem projektu jest również popularyzacja alpinizmu, który współcześnie – obok tradycyjnie pojmowanej działalności górskiej – swoje pełnoprawne miejsce znalazł jako nurt sportowy uprawiany na sztucznych obiektach wspinaczkowych, jak i na przygotowanych i ubezpieczonych drogach w skałkach i w górach i zaistniał jako dyscyplina wspinaczka sportowa. Realizacja projektu jest szansą na rozwój nowego sposobu spędzania czasu wolnego ale również rozwój i doskonalenie technik górskich. Nowa Ruda to miasto w powiecie kłodzkim zamieszkuje je niemal 22 tys. mieszkańców, wśród wielu obiektów sportowych i rekreacyjnych znajdujących się na terenie naszego miasta znajduje się Wieża wspinaczkowa (dawny szyb Kopalni KWK Nowa Ruda). To najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce (58,8m). Jest ona symbolem miasta i regionu. Odremontowana i zagospodarowana jako atrakcja turystyczno - sportowa przyciąga zarówno amatorów, jak i pasjonatów wspinaczki na sztucznych ściankach. Dla zainteresowanych udostępnione zostały dwie ścianki wraz z zagospodarowaniem terenu (ciągi piesze, miejsca postojowe). Całość przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. Ściana wspinaczkowa podzielona jest na dwie części: WEWNĘTRZNĄ, wykonaną na bazie paneli wspinaczkowych z laminatu poliestrowego, usytuowaną wewnątrz wieży żelbetowej. Podstawowe wymiary ściany: 11 dróg wspinaczkowych: długość od 6 do 21m, wysięg przewieszenia: do 8,4m (4 drogi wspinaczkowe ), ZEWNĘTRZNĄ, wykonaną bezpośrednio na elewacji betonowej budynku - zewnętrzna elewacja wieży szybowej Podstawowe wymiary ściany: 4 drogi wspinaczkowe na zewnątrz: długość od 22 do 58,8 m.

Opis korzyści

Projekt jest skierowany do wszystkim mieszkańców regionu dolnośląskiego, a głównie do mieszkańców powiatu kłodzkiego. Każdy może przystąpić do sekcji naszego klubu, ale zarówno ze ścianki jak i z organizowanych warsztatów, kursów mogą korzystać inne osoby nie będące członkiem naszego klubu. Główną korzyścią z realizacji projektu będzie pozyskanie nowego miejsca gdzie będzie można realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.