nie dotyczy
FB: Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Dzierżoniowie, Zakład Aktywności Zawodowej PSONI
Przewidywane rezultaty projektu „TRIO ekologiczno - kulturalno – poznawcze dla osób z niepełnosprawnością intelektualną" to przede wszystkim: - zrozumienie świata natury, uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody, rozwijanie umiejętności obcowania z naturą, rozwinięcie zdolności relaksacyjnych, które zmniejszą uczucie napięcia oraz stresu, budowanie empatii w stosunku do zwierząt, wzbogacenie przeżyć emocjonalnych, zwiększenie zdolności koncentracji, zwiększenie chęci aktywnego uczestniczenia w życiu grupy, budowanie poczucia integracji, ograniczenie poczucia osamotnienia - Gospodarstwo Agroturystyczne w Marianówku - uwrażliwienie i wzbogacenie przeżyć emocjonalnych poprzez udział w wydarzeniu kulturalnym jakim jest spektakl w teatrze muzycznym oraz realizacja programu wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną w dostępie do wydarzeń w zakresie kultury i sztuki - Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu - zrozumienie świata natury, budowanie empatii w stosunku do zwierząt, rozwiniecie zdolności relaksacyjnych, zmniejszenie napięcia, stresu - ZOO we Wrocławiu Wszystkie te działania służą budowaniu poczucia integracji z grupą i nowym środowiskiem, zwiększają chęć aktywnego uczestnictwa w życiu grupy i ograniczają poczucie osamotnienia, a tym samym promują walory regionu Dolnego Śląska oraz poszerzają umiejętności organizacji czasu wolnego osobom z niepełnosprawnością intelektualną.
Potrzeba projektu zrodziła się z obserwacji i doświadczeń codziennego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pragniemy podnieść jakość życia osób niepełnosprawnych. Dzięki zorganizowaniu trzech wycieczek w ramach Projektu „TRIO - ekologiczno, kulturalno, poznawcze dla osób z niepełnosprawnością intelektualną” do: - gospodarstwa agroturystycznego w Marianówku (obcowanie z naturą, poznanie świata zwierząt zagrodowych, zajęcia i piknik w plenerze), - Teatru Muzycznego CAPITOL we Wrocławiu (gdzie muzyka i wrażenia estetyczne – gra aktorska, scenografia i kostiumy są ważnym elementem terapeutycznym, który łatwo dociera do ONI) - Wrocławskiego ZOO (przybliżenie świata zwierząt i natury z różnych zakątków całego świata). Poznawanie nowych miejsc, nowych rzeczy jest dla ONI ważnym elementem w procesie rewalidacji i integracji społecznej, pozwala na rozwijanie kontaktów międzyludzkich, gdyż ONI ze względu na swoją niepełnosprawność pozbawieni są często możliwości korzystania z podstawowych dóbr takich jak turystyka, kultura i sztuka. Beneficjenci będą mieli okazję poznać kulturę poprzez różnorodność form. Organizacja takich działań pozwoli wzbogacić ich przeżycia emocjonalne, a także wprowadzi umiejętność zastosowania nowych form spędzania czasu. Działania integrujące osoby niepełnosprawne intelektualnie zmierzają do podwyższenia ich samooceny, do samoakceptacji, by mogli odważniej wkraczać wśród osoby pełnosprawne. Dlatego też warto dać szansę osobom z niepełnosprawnością intelektualną do poznania nowych, interesujących, ciekawych miejsc, których sami, ze względu na swoja niepełnosprawność nie byliby w stanie zobaczyć. W projekcie udział weźmie 50 osób, w tym 35 osób z niepełnosprawnością intelektualną z PSONI Koło w Dzierżoniowie.
W projekcie udział weźmie 50 osób, w tym 35 osób z niepełnosprawnością intelektualną z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Koło w Dzierżoniowie. Udział w projekcie to: - "Osoba Niepełnosprawna Intelektualnie jako turysta bez barier" - kształtowanie nawyków i postaw ogólnie akceptowanych w tym zakresie i wyrównanie szans osób niepełnosprawnych w dostępie do wydarzeń turystyczno - kulturalnych, a tym samym podniesienie jakości życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, - integracja społeczna.
Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.