Lista projektów:

Dom Kultury w Górze

Ilość oddanych głosów: 1069

Miejsce realizacji

ikona - adres organizacji

ul. Mickiewicza 15 Góra


Górowska scena letnia

ikona - kwota grantu

grant 50 000 PLN

mapa projektu

Opis wnioskowanego grantu

Dom Kultury, wyposażony w wielofunkcyjną salę widowiskowo-kinową, jest organizatorem dużej ilości wydarzeń kulturalnych o skali regionalnej, jak i ogólnopolskiej. Ostatnie lata wskazują na bardzo ubogą liczbę imprez odbywających się w plenerze. Spowodowane to jest brakiem sceny plenerowej, na której takowe wydarzenia mogłyby mieć miejsce. Stara, mobilna scena uległa zużyciu. Na chwile obecną posiada porwane boki plandeki, porozsychane, połamane deski parkietu oraz powyginaną konstrukcję, co zagraża bezpiecznemu użyciu. Koszt jej naprawy przewyższa koszt postawienia stacjonarnej sceny z drewna, która pod wieloma względami będzie atrakcyjniejsza wizualnie i użytkowo. Analizując potrzeby mieszkańców związane z kulturą, łatwo zauważyć, że popyt na koncerty, festyny, czy różnego rodzaju festiwale jest ogromny. Wynika to z przeprowadzonych corocznych sprawozdań. Scena letnia mogłaby nawiązać do dawnych wydarzeń organizowanych w górowskim amfiteatrze, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i integrowały mieszkańców. Stworzenie Górowskiej sceny letniej miałoby zaspokoić potrzeby lokalnej społeczności oraz wzbogacić ofertę Domu Kultury, który z roku na rok zyskuje coraz większą przychylność i aprobatę. Chcielibyśmy, aby teren w okolicach sceny tworzył miejsce spotkań, spędzania wolnego czasu. Ławeczki, palapy, imitacja plaży, nowo zasadzone krzewy, czy też przyszłościowe stworzenie małego placu zabaw dla najmłodszych to elementy, które pomogą nam stworzyć oryginalne miejsce kulturalno-rekreacyjne na terenie gminy Góra. Jesteśmy przekonani, że miejsce z biegiem czasu zostanie wykorzystywane przez inne zaprzyjaźnione jednostki organizacyjne, stowarzyszenia lub różnego rodzaju kluby działania.

Cel projektu

Głównym celem projektu jest: - budowa sceny plenerowej, - zwiększenie walorów estetycznych i użytkowych terenu, Szczegółowe cele zadania: - stworzenie stałego miejsca do organizacji wydarzeń kulturalnych w plenerze, skupiającego jednorazowo nawet 200/300 odbiorców (uwzględniamy obostrzenia związane z pandemią), - aktywizację kulturalną mieszkańców gminy i powiatu przez dostosowanie kierunków działania do ich potrzeb, - organizacja nowego miejsca spotkań łączącego pokolenia.

Opis korzyści

Korzyści z otrzymanego grantu: - pierwsza scena plenerowa na terenie gminy Góra, - stały dostęp mieszkańców (ok 20 000) do miejsca kulturalno-rekreacyjnego w plenerze, - możliwość organizacji koncertów i innych wydarzeń kulturalnych w plenerze, zrzeszających jednorazowo 200-300 osób, - promocja Domu Kultury jako ważnego ośrodka kultury na terenie gminy Góra, - wielopokoleniowa integracja lokalnej społeczności.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.