Lista projektów:

Uczniowski Klub Sportowy "Impuls"

Ilość oddanych głosów: 449

Miejsce realizacji

ikona - adres organizacji

Jana Pawła II 4 Kłodzko


Gram i ja, graj i Ty

ikona - kwota grantu

grant 30 000 PLN

mapa projektu

Opis wnioskowanego grantu

Projekt zakłada zorganizowanie cyklu spotkań przy stołach do tenisa stołowego. W Kłodzku i okolicach oprócz naszego klubu zajmującego się tenisem stołowym są inne grupy (formalne i nieformalne) grające w ten techniczny sport. W naszym klubie w tenisa stołowego grają głównie osoby pełnoletnie. Projekt nasz zakłada zorganizowanie cyklu turniejów, podczas których przy stole podczas potyczek sportowych spotkają się zawodnicy z całej okolicy (Kłodzko i okolice). Przewidujemy zorganizowanie turnieju na świeżym powietrzu bądź (jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna) na wynajmowanej przez nas sali gimnastycznej. Pragniemy aby odbyło się 5 spotkań (jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie pozwoli na tyle spotkań to minimum będzie to 3) . Na każdym ze spotkań będą zbierane punkty i na ostatnim spotkaniu odbędzie się wręczenie nagród głównych. Przewidujemy również nagrody cząstkowe. Dążymy do zachęcenia nie tylko zawodników ale również amatorów do udziału w turnieju. Całość zostanie podzielona na kategorie - zawodowcy oraz amatorzy. Przy okazji turnieju chcemy również propagować zachowania proekologiczne i pokazać, iż UKS "Impuls" kładzie na to mocny nacisk poprzez segregację śmieci, używanie odpowiednich kubków (nie plastikowych) oraz propagowanie świadomości nt. recyklingu itp. Informacje te będą przekazywane na turniejach podczas komunikatów oraz w formie broszur dla każdego uczestnika turnieju.

Cel projektu

Projekt zakłada zorganizowanie cyklu spotkań przy stołach do tenisa stołowego. Głównym celem jest zainteresowanie społeczności, która w pandemii podupada na zdrowiu fizycznym poprzez ograniczenie ruchu przez obostrzenia, dyscypliną Tenis stołowy i sprawić aby się ruszali. Wprowadzenie społeczności lokalnej do ponownego ruchu, rywalizacji. Poprawienie stosunków międzyludzkich (które pogorszyły się poprzez pandemię) Poprawa sprawności fizycznej oraz psychicznej Propagowanie miasta Kłodzko - jako miasta aktywnego, interesującego, działającego, walczącego ze skutkami pandemii, ekologicznego. Pokazanie, iż miasto Kłodzko wprowadza coraz więcej rozwiązań proekogicznych. Chcemy całe wydarzenie nagłośnić (TV oraz internet, a także plakaty) i sprawić aby cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zorganizowanie turnieju na świeżym powietrzu może również przyczynić się do zwiększenia zainteresowania przez osoby "przypadkowe" (przechodniów itp). Dodatkowo wydarzenie to przyczyni się do integracji ludzi z różnych środowisk oraz klubów. Przy okazji turnieju chcemy również propagować zachowania proekologiczne i pokazać, iż UKS "Impuls" kładzie na to mocny nacisk poprzez segregację śmieci, używanie odpowiednich kubków (nie plastikowych) oraz propagowanie świadomości nt. recyklingu itp. Informacje te będą przekazywane na turniejach podczas komunikatów oraz w formie broszur dla każdego uczestnika turnieju. Grant o jaki wnioskujemy pozwoli nam na: - zakup potrzebnego sprzętu sportowego (dodatkowe stoły do tenisa stołowego, rakietki, piłeczki, numeratory) - zakup pakietu startowego - koszulka, butelki wielokrotnego użytku z filtrem na wodę, czapki z daszkiem lub kominy typu buff - zakup medali, pucharów, dyplomów - zakup nagród - opłata za wynajem boiska zewnętrznego/sali - zakup napojów i poczęstunku - opłata obsługi (sędziowie, prowadzący, księgowy itp) Zakup sprzętu typu rakietki jest niezbędny w przypadku udziału osób amatorów. Cały sprzęt będzie dostępny przy wynajmowanej przez na sali po zakończeniu projektu dla innych użytkowników sali. Dodatkowo chcemy dążyć do tego aby to nie była jednorazowa impreza lecz aby odbywała się cyklicznie (co roku). Pomysł ten motywujemy tym, iż wszelkie rozgrywki ligowe (okres pandemii jest wyjątkiem) kończą się często końcem marca i wszystkie okoliczne drużyny od kwietnia do września trenują bez meczy ligowych. Impreza ta umożliwi wszystkim (zawodnikom ligowym, tym co się nie dostali do drużyny a trenują czy amatorom) na sprawdzenie swoich umiejętności i ciągłe ich doskonalenie.

Opis korzyści

Chcemy, aby wydarzenie jakie chcemy zorganizować dotarło do jak największej ilości osób - cały region Kłodzko i okolice. Każda z drużyn jaka bierze udział w Dolnośląskiej Lidze Tenisa Stołowego grupa wałbrzyska (IV i V liga) otrzyma od nas zaproszenia na turniej (16 drużyn - każda po 5/6 zawodników). Dodatkowo zwrócimy się z prośbą, aby ogłoszenie zostało umieszczone na stronie Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego co zwiększy znacznie zasięg nt. wydarzenia. W naszej bliskiej okolicy (Ziemia Kłodzka) jest dużo drużyn nieformalnych lub nie biorących udziału w lidze, które również otrzymają od nas zaproszenie. Ilość zawodników szacujemy do ok. 100 osób. Grant będzie skierowany do wszystkich pełnoletnich mieszkańców miasta, którzy będą mieli ochotę wziąć udział w rozgrywkach. Jednak pośrednio uczestnikami będą również osoby, które przyjdą jako publiczność wydarzenia (dlatego chcemy je zorganizować na świeżym powietrzu). Zakładamy, iż dzięki temu wydarzeniu Region nasz zostanie "zareklamowany" jako aktywny, walczący z negatywnymi skutkami pandemii. Do tego celu użyjemy kilku kanałów informacji: strony www, Facebook, TV Kłodzka, miejscowe czasopisma, portale informacyjne online Projekt ten wyróżnia się tym, iż poprzez organizację cyklu spotkań, podczas których osoby z największą ilością punktów (za wszystkie spotkania) będą mogły otrzymać atrakcyjne nagrody. Do tego planujemy nagrody za 100% frekwencję. Wyróżniamy się tym, iż chcemy zorganizować z Państwa pomocą nowe wydarzenie sportowe, które chcemy na stałe wpisać w kalendarz wydarzeń naszego miasta. Wyróżnia się tym, że chcemy zderzyć świat sportowców trenujących dyscyplinę techniczną jaką jest tenis stołowy oraz świat amatorów, fanów tej dyscypliny. Dać możliwość zagrać i podszkolić amatorów przez zawodowców. Bo to co robimy to robimy z pasji.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.