Lista projektów:

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Ilość oddanych głosów: 818

Miejsce realizacji

ikona - adres organizacji

Wałbrzych + gminy aglomeracji wałbrzyskiej


KINO OPEN AIR

ikona - kwota grantu

grant 30 000 PLN

mapa projektu

Opis wnioskowanego grantu

Podczas wieczorów kina plenerowego wyświetlimy najwybitniejsze filmy światowego kina. W tegorocznej edycji chcemy zaproponować szeroko pojęte kino familijne. Chcemy, by wieczory kina plenerowego stały się atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego dla rodzin. Projekcje przewidujemy w formie objazdowej w 10 dzielnicach Wałbrzycha oraz 10 miejscowościach aglomeracji wałbrzyskiej. Chcemy, aby seanse odbyły się na terenach zielonych (w parkach, na skwerach). W każdej lokalizacji wyświetlimy tytuły zaproponowane przez WOK (wybrane na podstawie dostępności tytułów na tzw. bezpłatne pokazy publiczne ), wybrane przez mieszkańców dzielnic i gmin na podstawie mini konsultacji społecznych przeprowadzonych przez partnerów zadania i WOK. W ramach otrzymanego grantu przewidujemy zakup 20 licencji na publiczne pokazy wraz z niezbędnymi nośnikami, pokryjemy koszty z tytułu ZAiKS oraz wydzierżawimy wysokiej klasy projektor do prezentacji plenerowych. Posiadamy wielkoformatowy ekran dmuchany, kompletne nagłośnienie i oświetlenie konieczne do organizacji kina plenerowego. Kilka lat temu zakupiliśmy 50 leżaków, jednak wraz ze wzrostem zainteresowania wydarzeniem, konieczne jest dokupienie minimum kolejnych 50 sztuk. Projekcje poprzedzi szeroko zakrojona kampania promocyjno – informacyjna

Cel projektu

Celem projektu jest integracja mieszkańców- wspólne działania na rzecz promocji kultury wynikające z lokalnego zapotrzebowania na nią. Istotne jest również pobudzenie aktywności i integracja mieszkańców, poprzez stworzenie miejsca spotkań w postaci Plenerowego Kina Letniego. Celem nadrzędnym tego typu atrakcji byłoby kształcenie potrzeby działania i decydowania we wspólnych przedsięwzięciach, wzmacnianie więzi społecznych, wzrost atrakcyjności dzielnic i miejscowości. Ideą plenerowego Kina Open Air jest organizacja tego wydarzenia w taki sposób, by odpowiadało ono potrzebom wszystkich mieszkańców i turystów niezależnie od ich wieku. W trakcie cyklu spotkań zatroszczymy się o bogatą ofertę kulturalną, każde pokolenie znajdzie tutaj coś dla siebie: bajki, komedie romantyczne i thriller. Ponieważ w każdym miejscu chcemy wyświetlić różne tytuły, chcemy zachęcić mieszkańców aglomeracji do uprawiania tzw. turystyki lokalnej – poznawanie ościennych dzielnic czy gmin, poprzez organizację atrakcyjnej z punktu widzenia mieszkańców formy spędzenia wolnego czasu. W ramach projektu zorganizujemy 20 projekcji, wyświetlimy 20 tytułów z różnych gatunków filmowych; zainicjujemy 20 wydarzeń współtowarzyszących zorganizowanych przez naszych partnerów.

Opis korzyści

Aktualnie na terenie aglomeracji wałbrzyskiej zamieszkuje 220 tysięcy mieszkańców w obrębie 11 gmin zarówno miejskich jak i wiejskich. Mając na uwadze doświadczenia z poprzednich lat w każdej projekcji uczestniczy średnio od 200 do 500 osób. Ponieważ w ramach zadania przewidujemy włączenie społeczności w organizację cyklu wydarzeń, poprzez wybór filmu, przestrzeni w której będą odbywać się seanse, umożliwienie stworzenia działań współtowarzyszących poprzez udostepnienie infrastruktury (sprzęt, namioty, nagłośnienie, oświetlenie, wykwalifikowani animatorzy czasu wolnego) i szeroko zakrojonej kampanii promocyjno - informacyjnej jesteśmy wstanie zwiększyć udział w projekcjach nawet o 20%. Dzięki otrzymanemu grantowi będziemy mogli po raz pierwszy stworzyć spójną i jednolitą ofertę, dla całej aglomeracji wałbrzyskiej, bez względu na posiadane przez nie zasoby materialne i infrastrukturalne. W przypadku Wałbrzycha projekt pozwoli na aktywizacje małych społeczności do aktywnego udziału w kulturze , jej współtworzenia. Ponieważ działania odbywać się będą w tzw. przestrzeni najbliższej mieszkańców chcemy zachęcić ich do tworzenia małych inicjatyw współtowarzyszących (wspólne sprzątnie przestrzeni, działania animacyjne, dzielnicowe grillowanie itp). Ponieważ zakładamy, że w każdej z 20 lokalizacji prezentowany będzie inny tytuł, jednocześnie chcemy zachęcić do uprawiania tzw. turystyki lokalnej poprzez odwiedzenie sąsiadujących dzielnic i gmin, których bardzo często mieszkańcy nie znają. Stworzenie spójnej oferty, wybór atrakcyjnych tytułów, organizacja wydarzeń w tzw. bezpiecznej i atrakcyjnej przestrzeni, świadczy o wyjątkowości oferty.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.