Lista projektów:

Klub Seniora Nazaret

Ilość oddanych głosów: 262

Miejsce realizacji

ikona - adres organizacji

al. Kasprowicza 26 Wrocław


"Stroje dawne – od historii do wybiegu"

ikona - kwota grantu

grant 20 000 PLN

mapa projektu

Opis wnioskowanego grantu

Projekt "Stroje dawne-od teorii do wybiegu" skierowany jest do 150 os. Będzie zawierał dwie imprezy tematyczne. Pierwsza odbędzie się 25.09.21r. od 14:00 do 22:00 Weźmie w niej udział 60 os. (na zaproszenia). Osoby, które wezmą w niej udział będą przebrani za mieszkańców dworu królewskiego. Impreza rozpocznie się od zaprezentowania strojów z naszej kolekcji. Modelki i modele będą prezentować na wybiegu kolekcję zgodnie z choreografią. Konferansjer wprowadzi wszystkich w tematykę projektu opisując każdy strój z osobna. Zostanie również zaprezentowany taniec z dawnych lat. Po pokazie wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczą Poloneza otwierając imprezę „Bal na królewskim dworze”. Druga impreza odbędzie się 03.10.2021r..od 12:00 do 16:00. Weźmie w niej udział ok. 150 osób (zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami). Piknik odbędzie się w ogrodzie przy Fundacji. Impreza rozpocznie się od zaprezentowania w ogrodzie strojów z naszej kolekcji. Modelki i modele będą prezentować na wybiegu kolekcję zgodnie z choreografią. konferansjer wprowadzi wszystkich w tematykę projektu opisując każda suknię z osobna. Zostanie również zaprezentowany taniec z tamtych czasów. Po pokazie wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczą Poloneza. W programie odbędą się również gry i zabawy oraz grill. Wszyscy przybyli będą mogli zrobić sobie zdjęcie z modelką/modelem. Podczas pikniku będzie przygrywała muzyka. Projekt rozpoczną prelekcje dotyczące historii strojów dawnych. Po części teoretycznej i zapoznaniu uczestników z tematyką projektu rozpoczniemy przygotowania pokazu. Uczestnicy będą mogli przymierzać stroje z naszej kolekcji. W razie konieczności wykonamy poprawki krawieckie. Przygotujemy choreografię, konferansjerkę, zaplecze techniczne, salę, na której organizowany będzie pokaz. Będzie możliwość wykonania profesjonalnych, pamiątkowych zdjęć z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Zdjęcia zostaną też wykorzystane do kalendarza na 2022r. Kalendarze zostaną rozdane Seniorom w dniu imprezy zamkniętej.

Cel projektu

Projekt skierowany jest głównie do mieszkańców dzielnicy Psie Pole, jednak z doświadczenia pracy klubu wiemy, że w zajęciach wezmą udział mieszkańcy z innych wrocławskich dzielnic. Beneficjenci projektu to osoby w wieku 55+, w których okolicy zamieszkania nie ma miejsca spotkań́ dla osób starszych. Projekt „Stroje dawne -od historii do wybiegu” ma na celu zaktywizowanie seniorów poprzez czynny udział w przygotowywaniu kolekcji strojów dawnych do pokazu (poprawki krawieckie, prasowanie, przygotowanie choreografii do pokazu, podkładu muzycznego, konferansjerki). Drugim nadrzędnym celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy z zakresu historii strojów dawnych (cel edukacyjny). Po przez projekt chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób. Chcemy zaangażować ok. 60 seniorów z czego ok 20 do samej realizacji pokazu. Pozostałe osoby będą korzystały z form edukacyjnych oraz będą brały udział w imprezach. Kolejnym krokiem jest wyjście do jeszcze większej liczby osób (ok. 150) bez ograniczeń wiekowych poprzez zorganizowanie imprezy plenerowej w postaci festynu. CELE: • Aktywizacja seniorów poprzez wspólne działania przy realizacji projektu:  poprawki krawieckie  przygotowanie kolekcji do pokazu  przygotowanie choreografii, konferansjerki, podkładu muzycznego, zaplecza technicznego) • Integracja podczas wspólnych działań, otwarcie na nowe znajomości • zacieśnianie więzi, tworzenie lokalnej społeczności • Rozwój kreatywności • Podniesienie poczucia własnej wartości, pewności siebie • Wyjście z osamotnienia • Poprawa zdolności manualnych i aktywności ruchowej (poprawki krawieckie, aktywne uczestnictwo w pokazie, wspólny taniec) • Aspekt edukacyjny  Poszerzenie wiedzy dotyczącej strojów dawnych (jak wyglądały w danych epokach, jak się zmieniały na przestrzeni wieków, jakie były przyporządkowane konkretnym grupom społecznym, jakie noszono na co dzień, a jakie od święta) • Stworzenie pamiątki (zdjęcia, album foto, kalendarz) • Stworzenie pokazu, który będzie mógł być prezentowany szerszej publiczności, w innych częściach miasta itd. Uważamy, że ten projekt jest dobrym pomysłem na przekazanie wiedzy w niesztampowy sposób. Wspólne przygotowania, ćwiczenia choreografii oraz inne wcześniej wspomniane działania pobudzą nasze społeczeństwo do działania. Projekt ten da wielu osobom możliwość przeżycia czegoś wyjątkowego.

Opis korzyści

• Impreza plenerowa - 150 osób, • Impreza zamknięta (na zaproszenia) - 60 osób, • Pokaz (prezentowanie strojów, pomoc osób przy pokazie, prowadzący) – 30 osób, Dzięki przeprowadzeniu takiej akcji będzie można poszerzyć wiedzę z zakresu historii strojów dawnych. Projekt jest tak przemyślany, aby trafić do jak największej liczby osób. Ma on na celu formę edukacyjną, kulturalną oraz: • Aktywizację seniorów poprzez wspólne działania przy realizacji projektu:  poprawki krawieckie  przygotowanie kolekcji do pokazu  przygotowanie choreografii, konferansjerki, podkładu muzycznego, zaplecza technicznego) • Integrację podczas wspólnych działań, otwarcie na nowe znajomości • Zacieśnianie więzi, tworzenie lokalnej społeczności • Rozwój kreatywności • Podniesienie poczucia własnej wartości, pewności siebie • Wyjście z osamotnienia • Poprawa zdolności manualnych i aktywności ruchowej (poprawki krawieckie, aktywne uczestnictwo w pokazie, wspólny taniec) • Aspekt edukacyjny  Poszerzenie wiedzy dotyczącej strojów dawnych (jak wyglądały w danych epokach, jak się zmieniały na przestrzeni wieków, jakie były przyporządkowane konkretnym grupom społecznym, jakie noszono na co dzień, a jakie od święta) • Stworzenie pamiątki (zdjęcia, album foto, kalendarz) • Stworzenie pokazu, który będzie mógł być prezentowany szerszej publiczności, w innych częściach miasta itd. Zakończenie projektu nie oznacza zakończenia dalszych działań. Planujemy poszerzać kolekcję oraz docierać z nią do jak najszerszego grona odbiorców, przez aktywny udział podczas: imprez zamkniętych, pikników, festynów itd.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.