https://www.facebook.com/Festiwal-Ale-Wiocha-185137708842214/
https://www.facebook.com/Festiwal-Ale-Wiocha-185137708842214/
Opis projektu 4 edycja odbywającego się co roku festiwalu teatralnego - Festiwal Ale Wiocha IV (on-line) Festiwal jest poświęcony tematycznie teatrowi lalkowemu, poza spektaklami, wieczorami odbywają się koncerty, a w ciągu dnia warsztaty lalkowe. Festiwal na D.Śląsku we wsi Lubiąż w XVIII wiecznym skansenie "Ale Wiocha" w Teatrze w Stodole. Gmina Wołów - jest to środowisko defaforyzowane kulturowo, bez stałego dostępu do teatru miejskiego, w czasie wakacji nasz festiwal pełni rolę teatru letniego. Wnioskowana część kosztów festiwalu jest przeznaczona na opłacenie części programu dla odbiorcy dorosłego.
Bezpośrednie cele projektu Wyrównywanie szans w dostępie do kultury w środowiskach wiejskich a miejskich. Tworzenie stałej świadomej publiczności teatralnej. Stały odbywający się corocznie festiwal w Lubiążu. Prezentacja sylwetek znanych twórców. Dialog między twórcami a uczestnikami. Zaangażowanie środowiska lokalnego. Stworzenie nowych miejsc pracy. Zagospodarowanie czasem wolnym dzieci, młodzieży i dorosłych. Zainspirowanie uczestników Festiwalu do stania się twórcami - głównie przez działania warsztatowe. Pośrednie cele projektu Uatrakcyjnienie programu kulturalnego Gminy Wołów. Tworzenie stałej, rozwijającej się wizytówki kulturalnej Gminy Wołów. Wzrost poczucia dumy lokalnej mieszkańców. Społeczna integracja. Danie możliwości uczestnikom festiwalu obcowania z Zabytkami z XVIII wieku z Krainy Łęgów Odrzańskich. Uczestnictwo w nowoczesnych działaniach prezentowanych w historycznych zabudowaniach. Rozbudowa turystyki w miejscowości Lubiąż, oraz w Gminie Wołów. Wzrost zarobków lokalnych przedsiębiorców. Rozwój festiwalu. Rezultaty jakościowe: -Zakładamy, że 100% osób zainteresowanych festiwalem będzie zadowolona z efektów jakie osiągniemy. - Przeniesienie na czas pandemii festiwalu do przestrzeni wirtualnej z gotowością do jednoczesnego przyjęcia widzów na łamach teatru - Pokazanie w praktyce krok po kroku podczas zajęć warsztatowych pracy nad lalkami, np. jak zrobić własną lalkę -Umożliwienie odbiorcom stworzenia własnych dzieł -Wzrost wrażliwości u odbiorców -Wzrost zainteresowania teatrem lalkowym, teatrem i sztuką u odbiorcy -Poszerzenie wachlarza zainteresowań u odbiorcy -Pokazanie nowych możliwości, dróg rozwoju u odbiorcy -Uatrakcyjnienie kulturowej mapy Polski - Znoszenie granic w dostępie do kultury wysokiej na terenach wiejskich -Prezentacja miejskiego "światowego" programu w wiejskim Teatrze w zabytkowej stodole - w Teatrze bez stałego repertuaru, na te chwilę jest otwarty jedynie okazjonalnie, np. na Festiwal Ale Wiocha - Prezentacja sylwetek znanych i cenionych twórców -Uatrakcyjnienie czasu wakacyjnego - Wzrost lokalnej dumy u mieszkańców Gminy Wołów -Zaprezentowanie pięknego XVIII wiecznego skansenu, w którym będzie odbywał się festiwal, skansen ten jest dziedzictwem narodowym - Pogłębienie tożsamości lokalnej Rezultaty ilościowe: 10 spektakli teatralnych 2 koncerty 5 spotkań warsztatowych Materiały promocyjne: zdjęcia, wideo, czołówka i tyłówka wideo i do livestreamingów Strona www Materiały promocyjne w tym drukowane: afisz, plakat 17 livestreamingów, które będą dostępne w sieci przynajmniej dwa miesiące po festiwalu 1 profesjonalne wideo pofestiwalowe
Gmina Wołów - środowisko defaforyzowane kulturowo, z ograniczonym dostępem do kultury, bez dostępu do teatru miejskiego. Festiwal Ale Wiocha, oraz inne cykliczne wydarzenia organizowane przez naszą Fundację zapewniają w Gminie dostęp do kultury i sztuki.W 2020r. Festiwal Ale Wiocha III był jedynym wydarzeniem prezentującym w tych rejonach kulturę wysoką. W roku 2021 Festiwal Ale Wiocha ma być zaprezentowany on-line, jeżeli będzie taka możliwość: z zaproszeniem publiczności. Forma on-line pozwoli uczestniczyć w nim większej ilości osób, w tym z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, które utrudniają możliwość przemieszczania się, zaś w okresie pandemii - uniemożliwają. Ma dać poczucie uczestnictwa. Program został przygotowany w taki sposób, żeby zainteresować widza najmłodszego, dzieci, młodzież oraz widza dorosłego, wnioskowana w tej ofercie kwota ma opłacić część programu dla dorosłych. Naszym głównym celem jest niesienie nadziei, dobrych emocji, pokazanie, że nawet w tak trudnym czasie jak pandemia, z zachowaniem ostrożności można przeprowadzić festiwal.
Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.