Lista projektów:

Stowarzyszenie Pozytywne.com

Ilość oddanych głosów: 216

Miejsce realizacji

ikona - adres organizacji

Wały na Kozanowie; wały przy Kładce Zwierzynieckiej Wrocław


Letnie sprzątanie nabrzeży Odry

ikona - kwota grantu

grant 30 000 PLN

mapa projektu

Opis wnioskowanego grantu

Akcja “Letnie sprzątanie nabrzeży Odry” miałaby dwie edycje: pierwsza 10 lipca 2021 roku oraz druga 7 sierpnia 2021. Jako organizatorzy zajęlibyśmy się odpowiednią promocją w social mediach za pośrednictwem naszych partnerów, aby zmobilizować jak największą liczbę wolontariuszy. Przygotujemy odpowiednią liczbę zestawów do sprzątania: rękawiczki, chwytaki do zbierania śmieci i worki. Grupami sprzątającymi kierowaliby nasi koordynatorzy. Po zakończeniu każdej edycji zorganizowalibyśmy odbiór odpadów przez uprawnioną do tego firmę. Aby wynagrodzić trud wolontariuszy, po zakończeniu sprzątania czekałby na nich poczęstunek przy ognisku i oczywiście piwo Piast. Uczestnicy mogliby wymienić się doświadczeniami i spędzić miło czas. Liczymy, że w każdej edycji weźmie udział około 50 wolontariuszy.

Cel projektu

Poprzez akcję “Letnie sprzątanie nabrzeży Odry” chcemy uświadomić wrocławianom jak bardzo istotne jest dbanie o otaczające nas środowisko i jak zatrważająco wielkie ilości śmieci lądują w rzekach. Edukacja społeczeństwa jest niezwykle ważna, aby zapobiec katastrofie ekologicznej. Ogrom śmieci na terenach nadrzecznych może przerazić, czego przykładem jest akcja sprzątania wałów o długości ok 5 km, zorganizowana przez RZGW Wrocław w 2019 roku, podczas której zebrano aż 700 kg śmieci! Dużym problemem są również pozostałości po letnich piknikach, w skład których wchodzą także szklane butelki, które niosą także zagrożenie pożarowe. Każda inicjatywa sprzątania świata jest bardzo potrzebna, szczególnie w miastach, gdzie zagęszczenie ludności jest największe. Podczas dwóch edycji akcji “Letnie sprzątanie nabrzeży Odry” jesteśmy w stanie zmobilizować około 100 wolontariuszy i zebrać setki kilogramów śmieci.

Opis korzyści

Akcja “Letnie sprzątanie nabrzeży Odry” nie tylko wsparłaby walkę o czyste środowisko, ale także miałaby funkcję socjalizującą i aktywizującą lokalną społeczność. W każdej z dwóch edycji liczymy na udział 50 wolontariuszy. W efektach akcji będą partycypować wszyscy lokalni mieszkańcy: osiedle Pilczyce-Kozanów-Popowice Pn. to ponad 32 tysiące mieszkańców, a osiedle Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice zamieszkuje około 21 tysięcy wrocławian. Dzięki “Letniemu sprzątaniu nabrzeży Odry” region otrzyma czyste tereny nad rzeką, gdzie prężnie w ostatnich latach rozwija się rekreacja i szczególnie mieszkańcy miast szukają chwili oddechu od wszechobecnego zgiełku.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.